• İstiklal Caddesi'nde Bir Gün

  İstiklal Caddesi'nde Bir Gün

  İstiklal Caddesi her geçen gün kötüye giderken inatla buradan vazgeçmiyorum. Zamanında birbirinden güzel mekanlara ev sahipliği yapan cadde şimdilerde küçük bir savaş müzesini andırıyor. Deyim yerindeyse taş taş üstünde kalmadı ve etrafta sizi mutlu edecek çok az şey var. İşte bu yazıda bizleri hala mutlu eden o güzel mekanları yazdım. Hadi başlayalım!

 • Han Karaköy

  Han Karaköy

  Karaköy'ün kalabalık mekanlarından sıkılınca yeni yerleri keşfetmek için kolları sıvadım. Han Karaköy'ün lokasyonu çok merkezi, öyle ki  instagram'daki meşhur balkonundan Karaköy'ün o rengarenk sokağını doya doya izleyebiliyorsunuz.

 • Matcha Nedir/Yararları/Favori Duraklarım

  Matcha Nedir/Yararları/Favori Duraklarım

  Son zamanlarda aşırı kahve tükettiğimden arada farklı lezzetlere yöneliyorum. Evde kahve içip çıkınca dışarıda da farklı bir şeyler denemek istediğimden matcha latte bana yavaştan göz kırpmaya başlamıştı.

 • Madam Mare Vintage

  Madam Mare Vintage

  Vintage mağazalar gezmeyi çok seviyorum, ülkemizde son yıllarda artan "vintage" merakının yetersizliğini Paris'de,Berlin'de ve Roma'da çokca gördüğüm mağazalardan sonra anladım. Özellikle gezdiğim şehirlerde gidip görmek istediğim bu mağazalar, şehrin ve kültürün en yerel kanıtlarından. Eski bir çanta,gözlük belki bir zamanlar bir askerin ayağındaki yırtık botlar,60'ların evlerinden gelmiş tablolar, kahve fincanları ve dahası...

 • İstanbul'un Sakin Durağı: Saklı Göl

  İstanbul'un Sakin Durağı: Saklı Göl

  Hem İstanbul'a yakın olsun hem de kafamızı dinleyecek kadar sakin... Bu iki isteği bir arada düşünmek biraz imkansız gelebilir... Ama Karamandere köyünün içindeki Saklı Göl, sakinliği, şehre yakınlığı, gün içinde tükettiğim lezzetli organik meyve-sebzelerle benden tam not aldı.

 • Klasik İngiliz Kahvaltısı

  Klasik İngiliz Kahvaltısı

  Dünyanın her yerinde bulabileceğiniz artık klasikleşmiş, nerde görseniz tanıyacağınız bu kahvaltı tabağına yakından bakalım.