• Röportaj : Rüya Büyüktetik

  Röportaj : Rüya Büyüktetik

  Türkiye'nin en çok takip edilen moda bloggerlarından Rüya Büyüktetik'le kısa ama çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Enerjisine, güzelliğine ve stiline hayran olduğum Büyüktetik'i yakından tanımak harikaydı...

  Blog yazmaya nasıl başladın? Blogun, hayatını bu denli etkileyeceğini düşünmüş müydün? 

  Blog dünyasını 2007 yılında üniversitedeyken keşfetmiştim. Uzunca bir süre blog okuyucusu idim. Mezun olduktan ve profesyonel hayata başladıktan sonra da 2011'in Haziran ayında kendi blog'um olan fashiononboard.net'i açtım. İlk başlarda sadece kendim yazıp kendim okuyordum. Daha sonrasında yakın çevrem ile paylaşmaya başladım ve devamı geldi. Bu yılın başında da profesyonel hayatı bırakarak blog'umu tam zamanlı işim haline getirdim. Blog'un yanı sıra son iki yıldır bir gazetenin moda yazarıyım ve bu ay da Genel Yayın Yönetmeni olduğum İngiliz kadın-sağlık-spor dergisinin ilk sayısı ile dergi işine ucundan bulaşmış oldum :)

  Stilini nasıl tanımlarsın?

  İçinde iyi hissettiğim parçaları giymeyi seviyorum ve bunlar genellikle basic parçalar oluyor. Biraz şaşırtıcı olduğumda kendimi çok daha iyi hissediyorum. Kırmızı halıda kısa bir elbise tercih edebilirim ya da stiletto yerine farklı bir çizme tercih edebilirim. Sabah saatlerinde topuklu giyip akşam bir davete giderken spor ayakkabılara geçebilirim. Özetle, nasıl hissediyorsam, nasıl iyiysem öyle giyiniyorum.
   

     "moda" sana ne hissettiriyor?

  Her sezon değişen birşeyin heyecan verici olmaması imkansız. Moda da bana heyecan veriyor. Peki modaya çok da uyuyor muyum diye sorarsan ben de bilemiyorum. Muhakkak ki kaçmıyorum ama uymak için de özel bir çaba sarfetmiyorum. Moda mı stil mi dediğinde her zaman cevabım stil oluyor.


  Kendini içinde en rahat hissettiğin parçalar hangisi?

  Skinny bir jean, yüksek topuklar, beyaz t-shirt. Her zaman :)


  Favori tasarımcıların kimler?

  Alexander Wang, Alessandro Michele ve Zeynep Tosun.


  Nezaketin için çok teşekkür ederim... 

  Ben çok teşekkür ederim :)

  Sonraki Röportaj
  Röportaj : Tambirleydi !