• Röportaj : Ilgın Özgan

  Röportaj : Ilgın Özgan

  Youtube'da paylaştığı güzellik,makyaj ve kişisel yaşam videoları ile kısa sürede 20.000 aboneye ulaşan Ilgın Özgan'a başarısını,olmazsa olmazlarını ve Youtube'u sordum !

  Bize kendinden biraz bahseder misin? Ilgın Özgan Kimdir? 

  Tabi ki. Ben Ilgın, 23 yaşında gazetecilik ve iletişim bilimleri öğrencisiyim. Beş yıldır Avusturya´nın başkenti Viyana´da eğitimimi ve iş hayatımı sürdürüyorum. YouTube´ta seyahat, güzelllik ve stil önerileri üzerine oluşturduğum bir kanalım var.

  Vlogger’lık fikri aklına nereden geldi? Youtube'un hayatını bu denli etkileyeceğini düşünmüş müydün?

  Vloggerlik çok yaygınlaşmadan önce YouTube´ta şans eseri denk geldiğim bir video sonrasında hem çok şaşırıp hemde bu fikri çok sevmem üzerine neden olmasın diye düşünmeye başlamıştım. Bundan yaklaşık iki yıl kadar sonra kendime bir kanal açıp gezip gördüğüm yerleri, tanıştığım insanları, öğrendiğim kültürleri merak edenler ile paylaşamaya başladım. Şu anda bu konular dahil olmak üzere daha geniş bir yelpazede kanalıma devam etmekteyim. Açıkcası YouTube´un hayatimin içerisinde bu denli yer alacağı aklımın ucundan bile geçmezdi. İlk yüklediğim videomdan şu ana kadar Youtube hayatımı oldukça olumlu bir yönde etkiledi. Paylaştığım konuların izleyiciler tarafından beğenilmesi, söylediklerimin onları motive etmesi, normalde tanışma imkanım olmayacakken iletişim kurabildiğim binlerce güzel insanın hayatıma girmiş olması beni oldukça mutlu ediyor. Dönüp baktığım zaman kanalımı iyi ki açmışım diyorum. :)
   

   
   

   


  Sence, Youtube'da bu kadar sevilmenin nedeni nedir? 

  Ben içerik üreticisi olduğum kadar izleyici de olduğum için kendi takip ettiğim kişilerden yola çıkarak söyleyebilirim ki gün geçtikçe samimiyetimi ve kendi benliğimi kaybetmemiş olmamdan dolayı, video yelpazemin sadece bakim ve güzellikten ziyade günlük çektiğim vloglar ile insanların
  beni, hayatimi daha yakından görebilmeleri ve sanırım gördüklerini bir şekilde kendi hayatları ile
  bağdaştırmaları beni sevmelerine yol açıyor. Beni ben olduğum için sevmeleri ise beni çok mutlu
  ediyor. :)

  Favori vlogger'ların kimler ?

  Güncel haberleri yorumlama şeklini çok beğendim Amerika ağırlıklı fakat uluslararası haberlere yer veren kanal LiberalViewer, vloglarını çok severek takip ettiğim Everyday Estee ve Melisa Beleli, stil videolarını hiç kaçırmadığımSamantha Maria, makyaj videolarını beğendiğim Claire Marshall aklıma ilk gelen isimler.

  ”Olmazsa olmazımdır" dediğin makyaj malzemelerin neler? 

   
  Kırmızı rujum (Mac- Russian Red ilk tercihim) , maskara ( Catrice- Glam&Doll waterproof) ve aydınlatıcı (the balm- mary lou manizer). 


  En sevdiğin güzellik markaları?

  Cilt ve vücut bakımında Origins, Korres ve The Body Shop tercih ettiğim markalar. Makyajda ise
  Nars, Essence, MAC genelde tercihim oluyor.

  ”Makyaj" hayatının neresinde ?

   
  Makyaja olan ilgim lisenin ilk yıllarında başladı, YouTube sayesinde de ilerlemeye devam ediyor. Benim için hayatımın eğlenceli kısmında yer alıyor. Boş zamanlarımda yeni ürünler keşfetmeyi,farklı makyajlar yapıp kendimi bu konuda ilerletmeyi çok seviyorum. Bir nevi bu da benim terapim. 
   
  Bu keyifli röportaj için teşekkür ederim ! :)
   
  Soruların için teşekkür ederim ! :)
  Önceki Röportaj
  Röportaj : Tambirleydi !
  Sonraki Röportaj
  Röportaj : Sena Turan