• Röportaj: Arda Bektaş

  Röportaj: Arda Bektaş

  Son zamanlarda YoTuube ve Instagram hesapları ile sık sık karşımıza çıkan Arda Bektaş'ın gelişen YouTbe serüvenini kendisinden dinleyelim! :)

  - YouTube'a giriş hikayenle başlayalım, bu serüven nasıl başladı, mesela herkesin çok konuştuğu BBC haberi nasıl gerçekleşti?

  YouTube çok uzun süredir başlamak istediğim bir olaydı, sürekli olarak yurtdışındaki Jeffree Star,Manny Mua,James Charles gibi kişileri takip ediyor, örnek alıyordum belli bir süre sonra arkadaşlarımın da desteği ile bir youtube kanalı açma kararı aldım.BBC düzenlemiş olduğu GrannyWisdom projesinde yer almam için benimle iletişime geçti.

  BBC Haberi;

  'First look at yourself - then criticise others': #GrannyWisdom

  video

  - YouTube ile ilgili hedeflerin neler?

  YouTube üzerinde çok daha iyi yerlere gelmek istiyorum ve yurtdışında örnek aldığım kişiler gibi iyi makyajlar yaparak globalleşmek istiyorum.

  - Bu işin artıları kadar zorluklarının da olduğunu biliyoruz, sosyal medyadan aldığın tepkiler nasıl? zorlandığın anlar oluyor mu?

  Sosyal medyadan olumsuz eleştirilerden ziyade  çok fazla hakarete, nefret söylemine maruz kalıyorum normalde umursadığım şeyler değiller ancak ister istemez enerjimin,motivasyonumun düşük olduğu günler oluyor ve o zamanlarda moralimi bozuyor biraz da olsa üzülmeme neden oluyor.Malesef ki çok fazla saygısız empati yoksunu insanlarla birlikte yaşıyoruz.

  - İçeriklerini üretirken nelere dikkat ediyorsun?

  Daha çok ilgimi çeken ve denediğimde güzel sonuçlar aldığım şeyleri içeriğe dönüştürmeye çalışıyorum.

  -Tıpkı seninki gibi bir youtube kanalı açmak isteyenlere önerilerin var mı? mutlaka yapın/yapmayın dediklerin neler?

  Öncelikle kesinlikle kamera ışık ve düzenli bir arkaplan olması sonrasında ise makyaj eğitimi alınmalı çünkü benim bir makyaj eğitimim olmadığı için bu konuda zorluklar yaşıyorum.Oturmuş bir düzen olduktan sonra gerisi kolay bir şekilde ilerliyor, zamanla yaptıklarından daha iyi şeyler yapmaya başlıyorsun.

  Arda'nın YouTube kanalı ve Instagram hesabı.

  Önceki Röportaj
  Röportaj: Oitheblog !