• Şehir Turu : Kotor

  Şehir Turu : Kotor

  Belki de Karadağ'ın en güzel şehri olan Kotor'u, coğrafyası, denizinin güzelliği, eski sokakları ve sıcak insanlarıyla epey beğenmiştim.

 • İzmir-Efes-Pamukkale

  İzmir-Efes-Pamukkale

  Uzun bir havalimanına ulaşım çabasından sonra Sabiha Gökçen'de başlayan yolculuğumuzun ilk kısmı Adnan Menderes'de son buldu.

 • Şehir turu: Saraybosna !

  Şehir turu: Saraybosna !

  Saraybosna, sanılanın aksine kalabalık,barlarla,kafelerle dolu caddeleriyle,genç nüfusuyla, eğlenceli sokaklarıyla neşeli bir şehir. Saraybosna'ya vardığımda saat geç olduğundan karanlıktan pek bir şey görememiş, sadece etrafın ne kadar canlı olduğuna şaşırmış ve etraftaki gençlerin kahkahalarıyla dolan caddelere göz atabilme fırsatım olmuştu. Fakat sabah olup da şehri güzelce gezip gördüm ki Saraybosna'nın yemyeşil doğası, estetik mimarisi, geniş caddeleri, kendine hayran bırakan Miriljacka Nehri keşfedilmek için beni bekliyormuş. Diğer balkan ülkelerinde alıştığım için Saraybosna'da da gecelerin çok soğuk, gündüzlerin ise çok sıcak olması beni şaşırtmadı fakat siz bavulunuzu bu ayrıntıya göre düzenlerseniz pişman olmazsınız :)

 • Şehir turu: Mostar

  Şehir turu: Mostar

  Bosna-Hersek'in en büyük şehirlerinden biri olan Mostar, yakın tarihinde yaşadığı olayları hala atlatamamış, mermi izleriyle dolu binaları, ölü sokakları, akşam 5'ten sonra kimsenin kalmadığı geniş caddeleri ve tabi ki Mostar Köprüsü'yle hafızama kazınan, tekrar gidip görmek isteyebileceğim bir şehir. 

 • Tesla Müzesi

  Tesla Müzesi

  Sırplar'ın havaalanlarına, üniversitelerine, caddelerine, paralarına taşıdıkları, saygının ötesinde bir minnetle bağlı oldukları Tesla'nın Belgrad'da bulunan müzesi mutlaka görülmeli, mümkünse rehberli turlara denk  gelip bol bol zaman geçirilmesi gereken bir yer.

 • Şehir turu: Belgrade !

  Şehir turu: Belgrade !

  Türkiye'den bir buçuk saat gibi kısa bir uçuşla ulaşılabilen Belgrad, Sırbistan'ın, savaş, kalabalık, başkent, yıkım, yeniden doğum gibi pekçok duygusunu barındıran sokaklarıyla dolu, yarı Avrupa'lı yarı Balkan küçük ama güzel bir şehri. Belgrad'ı gezmek için 3-4 günüm oldu. hala görmediğim sokakları, girmediğim restoranları, kafeleri, müzeleri var... Bence, bir şehri tanımak için işe o şehrin sokaklarından başlamak gerek. Teker teker her sokağı görmek, gerekirse kilometrelerce yürümek, duvardaki afişlerden vitrinlerdeki mankenlere, binaların tarihsel değerlerine kadar en küçük ayrıntıyı bile hissetmek gerekiyor. Kısacası Belgrad, 2 milyonluk nüfusuyla vizesiz seyahat için en ideal şehirlerden biri.