• Berlin Zafer Sütunu

  Berlin Zafer Sütunu

  Berlin'de güne başladıktan sonra  gidip görmek istediğim ilk yer, Zafer Sütunu oldu. Hem çok merkezi bir yerde hem de çocukluğumdan beri hikayesini okuyup fotoğraflarına baktığım bu görkemli anıtı bir kez de canlı canlı görmek istedim :)

 • Berlin İçin En Ucuz 6 İpucu

  Berlin İçin En Ucuz 6 İpucu

  Aklım Berlin'de kaldı, çok net söyleyebilirim ki sokaklarında rahatça dolaşmayı, müzelerini gezmeyi, birbirinden farklı lezzetlerini deneyimlemeyi ve sürekli yanı başınızda olan o tarihi dokuyu unutmak, tüm bunlara doymak hiç de kolay değil.

 • Aziz Stephan Katedrali

  Aziz Stephan Katedrali

  Viyana'nın en orta yerinde, renki ve hareketli caddelerinin birleşiminde size göz kırpan Aziz Stephan Katedrali, 1147 yılından bu yana şehrin en önemli yapılarından biri...

 • Şehir Turu: Berlin

  Şehir Turu: Berlin

  Berlin'i yürüyürek gezmenin, kreuzberg sokaklarındaki manzaraları görmüş olmanın, sokak lezzetlerini tadabilmenin, en sevdiğim yazarların hep söylediği o "Berlin'in mistik havası"nı yerinde almış olmanın verdiği gururla söyleyebilirim ki, Berlin çok, çok, çok farklı, bizlere çok yakın, bir o kadar da çook uzak, bohem, soğuk, yağmurlu, gizemli ve karmaşık bir şehir.

 • Şehir Turu: Brugge

  Şehir Turu: Brugge

  Orta Çağ'dan kalma mimarisi, çikolata kokan sokakları, rengarenk evleri, olağanüstü manzaraları ile sanki bu dünyadan değilmiş de, tüm kötülükler onu es geçmiş gibi sakin ve sessiz bir şehir burası.

 • Şehir Turu: Viyana

  Şehir Turu: Viyana

  Budapeşte'den gelirken "bir şehir daha ne kadar düzenli olabilir ki?" diye düşünüp şehre adımımızı atar atmaz sözümüzü geri aldığımız Viyana, ne kadar zaman geçirirseniz geçirin kendini özletmeyi başarabilen, sokaklarında gezerken huzura doyabileceğiniz ve gezilip görülecek yerlerini kolay kolay bitiremeyeceğiniz bir şehir.