• Neleri Sevdim? Ocak 2017

  Neleri Sevdim? Ocak 2017

  Şubat ayının ortasında böyle bir yazı yazmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama ben Ocak ayında o kadar çok keyif ve plan yaptım ki birkaçını paylaşmak istedim.

  Trabzon-Uzungöl

  Bir doğal güzelliği nasıl mahvedebiliriz? Zengin turistleri çekmek için kötü yapılaşmanın önünü açarak... Uzungöl'ün doğası anlatılamayacak  kadar güzel, hele ki Sürmene-Uzungöl arası otobüs yolculuğu hayatımın en iyi yolculuğuydu sanırım. Doğanın güzellikleri karşısında büyülendim, dağların arasında giderken tepelerdeki evleri, çaylıkları, karlı tepeleri izlemek şahaneydi... Fakat dediğim gibi Uzungöl'ün böylesine tahrip edilmesi herkes gibi beni de çok üzdü... Ama imkanınız olursa mutlaka gidin görün! Doğa bize inat hala güzelliğiyle göz kamaştırıyor.

  Aziz Nesin-En Masumlar İçerde

  Dünyanın en keyifli okumalarından biriydi. Aziz Nesin'in dili öylesine akıcı ki kitabı 2 günde bitirdim ve tadı damağımda kaldı.Nesin'in 15 öyküsünden oluşan kitabını kitaplığınıza eklemelisiniz.

  Nuri Bilge Ceylan-Babamın Dünyası

  Nuri Bilge Ceylan'ın Babamın Dünyası sergisi, Ceylan'ın 2012 yılında kaybettiği babası Mehmet Emin Ceylan’ın portrelerinden oluşuyor. Dirimart Galeri'deki sergi 5 mart'a kadar görebilirsiniz. Eserler öyle güzel ve derin ki hepsini dakikalarca inceleyip detaylarında kayboluyorsunuz.

  Kariye Müzesi

  Kariye Müzesi Bizans döneminde kilise, sonrasında ise cami olarak kullanılmış, dokusu ve detaylarıyla büyüleyen bir yapı. Meryem'in hayatıyla ilgili resimleri görmeli ve yapının tarih kokan atmosferini mutlaka yaşamalısınız. Adres: Derviş Ali Mh., Kariye Cami Sk. No:8, 34087 Fatih

  Bakım;

  The Body Shop vitamin E ve doğal ışıltılı gündüz kremi, Yves Rocher 50spf içeren, çok hafif olan ve benim uçan kuşa alerjisi olan cildime bile iyi gelen güneş kremi, Blistex yoğun yapılı dudak balmı, özellikle geceden sürünce kurumuş dudakları şahane iyileştiriyor.

   

  Önceki Yazı
  2016
  Sonraki Yazı
  Favori Youtube Kanallarım