• Neleri Sevdim? Mayıs 2017

  Neleri Sevdim? Mayıs 2017

  Epeydir "favorilerim" tarzı bi' yazı yazmamışım, sanılmasın ki ocak ayından bu yana hiçbir şeyi sevmedim... Bu süre içerisinde mezun oldum, tez yazdım, bi Belgrad'a gittim geldim, öğrenciliğimin son aylarına sarılıp sarılıp ağladım. Tamam bu konuları açıp çok duygusallaşmak istemiyorum, hadi neleri sevdim beraber göz atalım.

  Halt Galata

  İçerisinde pek çok tasarımın bulunduğu ve konumu itibariyle sık sık gidip her yeri karıştırdığım Halt Galata, özellikle kırtasiyle ürünlerinin olduğu bölümüyle kalbimi çaldı.

  #idealdediğin

  İdeal dediğin nedir? ne zamanki @berraque bizlere beden olumlamadan bahsetti, bu konu hakkında daha fazla araştırmaya ve okumaya başladım. okudukça hayatımda kendi kendime dayattığım ve sonucunda toplumun "ideal" tanımına uymak için didindiğim pek çok alışkanlıkla karşılaştım. duygusal yeme bozukluğunun hayatımın tam ortasında olduğunu, sosyal medyada son zamanlarda oldukça popülerleşen "rawfood" ve "healthyliving" akımlarına kendimi kaptırdığımı gördüm. okudukça anladım ki bu sağlıklı beslenme çılgınlığı da kendini farklı programlardan eğip bükerek oldığundan ince göstermek de aynı kapıya çıkıyodu: kendimizi sevmeyi bırakıp eleştirilerden kaçmak için bedenimize savaş açmaya başlamıştık. 2017'nin bana kattığı en güzel şeylerden biri bedenimi ve kendimi sevmem için önümde hiçbir engelin olmadığını görmem oldu. şok diyetler uygulamak ya da milyonlarca satan dergilerin kapak kızlarına benzemek için mutluluğunuzdan ödün vermeyin. Kendinizi sevin, aa bi de @cansudengey ve @berraque nin son videosuna mutlaka bakın tık tık!

  Durmak bilmeyen boğazımın yeni favorileri;

  Grandma'ya uğrarsanız kestaneli ve muzlu cupcakelerden denemeyi unutmayın, çok tazeler ve kestaneli tatlı bulunca genelde tadından pek memnun kalmıyorum. Çok şekerli olup boğaz yakıyorlar. Ama Grandma öyle yerinde kullanmış ki kestaneyi, kahvenizin yanında deneyince mideniz bayram yerine dönüyor.

  Marika Kurtuluş

  Matsu'nun bir mekana gidip beğenince teker teker bütün sevdiklerini götürüp o mekana takmasına bayılıyorum. Buraya ilk kez kahve içmek için gittim, çalışanlar o kadar şeker ki "ay hemen arkadaşlarımla da geleyim" diye tıs tıs güldüm içimden. Sonra kahvaltıya, bahar akşamlarında kokteyl içmeye derken bi baktım ayaklarım beni sürekli buraya getiriyor. Kurtuluş'ta sokak arasında mahallelinin çaycısının hemen yanında çok keyifli bir mekan :) Ekşi mayalı ekmekli sandviçlerini ve kokteyllerini mutlaka deneyin!

  Not Just Coffee

  Şans eseri tanıdım burayı. Ama nasıl keyifli bir görseniz! rengarenk binaların arasında çok sakin, kahveleri çok lezzetli, bir de şimdi tam olarak neydi unsuz muydu şekersiz miydi hatırlamıyorum ama içimden "vaaay sağlıklı çikolatalı tatlı" diye düşündüğüm tartları da çok başarılı. Fiyatlar ortalama. Ama Cihangir'de böyle samimi mekanlar pek kalmadı bence, yaz sıcaklarında öğle vakti gitmeyin pişersiniz ama akşamüstleri tadından yenmiyor.

  Pattis

  Galiba bu süreçte yine mekan mekan dolaşıp sürekli yemişim. Neden kilo aldığımı anlıyorum ve yediğim ekmekler bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor... Neyse yine uzattım, karşıya geçince aşırı "evimden çok uzaklardayım napıcam şimdi" triplerine girdiğimden çok dolaşmadan önceden bulduğum mekanlara gidiyorum. Pattis'i de çok sevdiğim isimlerden görünce gitmeye karar verdim. BA YIL DIM!!! her şey tazecik, çalışanlar çok şeker, mekan çok zevkli döşenmiş. mutlaka gidin, çalışanların güler yüzlerini görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız<3 buranın da ekşi mayalı ekmeleriyle yapılmış sandviçlerine bayılmıştık, limonataları da çok lezzetli.

  @hazzist in Afrika Vlogu

  Uzun zamandır beni bu kadar etkileyen bir vlog izlememiştim. Hazal hissettiklerini öyle güzel anlatmış ki ne zaman izlesem onunla birlikte benim de gözlerim doluyor. Şimdi favorilerime direk bu videoyu ekledim ama uzun süreli vize almak için de şahane önerileri olan bi video da çekmiş(daha napsın kız) onu da tabi ki ezberledim çünkü yaşasın bordo pasaport :(

   

   

  Önceki Yazı
  Beraber Keşfedelim: @birseyleryapiyorum
  Sonraki Yazı
  Neleri Sevdim? Haziran 2017