• Neleri Sevdim? Kasım 2016

  Neleri Sevdim? Kasım 2016

  2016 güzel mi geçti bilemiyorum, çok seyahat ettiğim fakat yaşadığım şehirde kendimi hiç güvende hissetmediğim enteresan bir yıldı. Fakat bu yıla karşı olan iyi mi kötü mü bilemediğim hislerimi yaklaşık bir ay sonra yazacağım 2016 yazıma saklıyorum.

  Gelelim kasım ayında deneyip çok sevdiklerime;

  1- Galata Şirin Fırın

  Hava çok soğuktu, canımız sıcak çay ve taze hamurişleri çekmişti. Her zamankinden farklı olarak Galata Şirin Fırın'a gitmeye karar verdik... Hikayenin sonu çok mutlu bitiyor çünkü buradan denediğim her şeyi çok beğendim! sandviçler, ayçöreği, çıtır simitler, pofidik açmalar, sokaktaki masalar, masalardan izlenilen Galata Kulesi ve ortalama fiyatlar <3

  2- Jadore - Fındıklı sıcak çikolata

  Çikolataya aman aman düşkün biri değilim fakat Jadore'un fındıklı sıcak çikolatası bambaşka bir şey, hele de havalar soğumuşken en yakın zamanda gidip denemelisiniz, tabii birçok seçenek mevcut fakat olur da fındıklı sıcak çikolatadan söylerseniz bana teşekkür etmeyi unutmayın.

  3- Minoa Books And Coffee

  Minoa'yı daha yeni tanıdığımdan mı bu ayki favorilerimde yer alıyor? Hayır. Ama kış aylarında daha güzel oluyomuş. Kocaman kitaplığını gezmeyi bitirene kadar ısınıyorsunuz zaten, sonra da kahvenizi içip yemeğinizi yerseniz çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. mekanı anlattığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

  4- Büyük Annemin Sandığı

  İşte burayı gerçekten bu ay keşfettim, bomboş bir günde Moda'da dolaşırken uğradığımız ve arkadaşımla her şeyi kurcaladığımız mağaza İstanbul'da diğer vintage dükkanlardan farklı olmamakla beraber gidip görülmesi gerekenlerden.

  5- Tabi ki yeni dövmem

  Dövmemi övmeyeceğimi düşündüyseniz yanıldınız... Bu ay ani ( gerçekten çok ani ) bir kararlar izleyip çok sevdiğim The Way We Were filminden " Your girl is lovely hubbell" repliğini dövme yaptırdım. (Ama küçük değişikliklerle) jj'in kkkkk-k-kate'ine diss attım ama onu da açıklatmayın lütfen bana...

  6-Jıro Dreams of Sushi

  Sushi'nin bir yemekten ibaret olmadığını, işine bağlı bir adamdan,çocuklarından,balıkçısından hatta çıraklarından dinlemek şahaneydi. 2011 yapımı belgeselde Jıro'nun kararlılığına ve işine olan aşkına hayran kaldım ( herkes gibi)

  VE TABİ Kİ DOĞUM GÜNÜMÜ DE BELİRTMEDEN GEÇEMEYECEĞİM yani kısacası bu ay çok güzeldi, yine ne kadar güzel dostlara sahip olduğumu anladığım bir doğum günü de geçirdim e haliyle azıcık duygusal bir aydı... Aaa şimdi hatırladım süper ay da bu aydı dimi. çok ay dedim. yazıyı bitirirken çağrı'yı, refika'yı, özlem'i, tugay'ı ve tabi ki canım çekirdek ailemi çok sevdiğimi belirtmek istiyorum. 

   

  Önceki Yazı
  Neleri Sevdim? Ekim 2016
  Sonraki Yazı
  2016 yazıma spoiler.