• Neleri Sevdim? Eylül 2017

  Neleri Sevdim? Eylül 2017

  3 saniyede geçen eylül ayı aslında bir bayram, 1 konser, 1 etkinlik bolca gezme, bolca kitap ve filmle geçmiş. Tebik ederim eylülcüm, umarım ekim de seni biraz olsun örnek alır.

  Story Coffee

  İlk favorim bi mekan, karşının insanı olmadığımdan Moda'ya gidince panikle "nereye gidicem ben şimdi, evim de çok uzak zaten :s" diye üzülür ve boş boş etrafa bakınırım. Bunu yaşamamak için telefonumda büyük bir MODA listesi var. Bu mekan da o listedendi, içerisi o kadar ferah ve aydınlık ki inanın böyle kahveciler görünce mutlu oluyorum, herkesin tıkış tıkış oturduğu ve birbirini duymakta zorlandığı mekanlardan bıktık da... Story'nin kahveleri oldukça lezzetli çok az tatlı seçeneği de mevcut ben o ara bayramdan çıktığım ve tatlı kotamı doldurduğum için bir şey denemedim, itiraf edeyim... Ama açıkcası bir daha Moda'ya yolum düşerse gözüm kapalı buraya giderim.

  Canva App

  Bir uygulamadan bahsedeceğim ya kendimi teknoloji gurmesi gibi hissettim şu an... Ama anlatacağım uygulamadan öyle siz uyurken kalp atışlarınızı saymasını, günde kaç kez göz kırptığınızı söylemesini, susayınca su getirmesini falan beklemeyin. Çünkü bu düz bir fotoğraf uygulaması. Fotoğraflarınızı kişiselleştirmek, üzerlerine yazı yazmak istiyorsanız Canva tam da size göre(sanki uygulamayı pazarlıyorum) benim en sevdiğim noktalar; fotoğraf kalitesini düşürmemesi ve her uygulama için kendi içerisinde ayrı bölümler olmasıydı. yani fotoğraf boyutunu ayarlayarak sizi bir başka çok büyük(aşırı fazla büyük) dertten de kurtarıyor. Ben yukarıya bu uygulama ile hazırladığım birkaç görseli bırakacağım, belki ilginizi çeker.

  İstanbul Coffee Festival

  Çok güzeldi! Bir kere çok eğlendim, müzik çok iyiydi, her yer kahve, arkadaşlar falan derken iyi ki gitmişim dedirtti! Tamam biraz fazla kalabalıktı, kabul. E çünkü cumartesi gittim, susma haykır haftasonu gezen beyaz yakalı kardeşlerimiz varrdır. Haliyle özellikle saat 4-5 gibi oldukça kalabalıktı ama sonraları herkes bir kenara çekildi ve güzel müzik ile kahvenin tadını çıkardık!

  Konser

  Şimdi Ceza'yı ne kadar sevdiğimi anlatmayacağım ama çok sevsem bile (itiraf) bazı müzisyenlerin konserlerinde sıkılabiliyorum ya da beklediğim enerjiyi alamıyorum sahneden. Ama Ceza öyle miydi? Çok keyifli bir konserdi ! Bir dahaki konser için sabırsızlanıyrum, öyle diyeyim! Bence eğer ilginiz varsa konserlerini takip edin gelecek günlerde yeniden İstanbul'da konseri varmış kendisinin <3<33<3<3<3<3

  İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar

  “Hayalim, bir gün her insanın sahip olduğu yeteneklerinin farkına varıp kendi mutluluğunun sorumluluğunu eline alması. Çünkü hayatta hiçbir şey çocukluk düşlerini gerçekleştirmekten daha önemli olamaz…”

  Raphaelle Giordano’nun yazdığı roman, özellikle şehir hayatından bunalmış ve kendisiyle olan iletişimini kaybetmiş herkesin çok etkileneceği bir kitap.

  "Hayat tıpkı sıcak bir hava balonu gibidir Camille. Eğer yükselmek istiyorsanız, ağırlık yapan her şeyi boşluğa bırakmanız gerekir."

  Meldeninciler

  Melike'yi zaten çok seviyorum, YouTube'a gelmesini de hep çok istiyordum, yaşasın ki artık o da bol bol video çekmeye başladı. Böylesine samimi videolar izlemeyi çok özlemişim, itiraf edeyim ben sıkı bi YouTube izleyicisiyim ama artık aşırı profesyonel ışık ve ses sistemli videolar görmekten biraz içim bayılmıştı. Ama Mel öyle mi? Videolarını izlerken arkadaşınızla karşılıklı kahve içiyor gibi oluyorsunuz. Kanala burdan ulaşabilirsiniz <3

  Önceki Yazı
  Neleri Sevdim? Temmuz 2017
  Sonraki Yazı
  Neleri Sevdim? Kasım 2017