• Madam Mare Vintage

  Madam Mare Vintage

  Vintage mağazalar gezmeyi çok seviyorum, ülkemizde son yıllarda artan "vintage" merakının yetersizliğini Paris'de,Berlin'de ve Roma'da çokca gördüğüm mağazalardan sonra anladım. Özellikle gezdiğim şehirlerde gidip görmek istediğim bu mağazalar, şehrin ve kültürün en yerel kanıtlarından. Eski bir çanta,gözlük belki bir zamanlar bir askerin ayağındaki yırtık botlar,60'ların evlerinden gelmiş tablolar, kahve fincanları ve dahası...

  İstanbul'da da vintage merakı artarak devam ederken benim de en sevdiklerimden olan Madam Mare'yi beraber gezelim istedim.

  Burası 4 yıl önce açılmış, yani gerçekten değerli ve sıradan olmayan vintage parçaları bulmanın ne kadar da zor olduğunu çok iyi biliyorlar. Çalışanlar inanılmaz kibar, her parçayla ilgili sorduğumuz soruları bıkmadan cevaplıyorlar :) özellikle ben yerdeki halıları bile dikkatle inceleyen sıkıcı bir müşteriyken bu kibarlıkları karşısında mağazayı daha da seviyorum :)

  İçeride saatler,ayakkabılar, kemerler, kolyeler, küpeler, kazaklar... Kısacası pek çok alternatif bulma şansınız var. Hele bir de sık sık yaptıkları 10TL'lik günlerini yakalarsanız çok eski ve kaliteli parçalar satın alabilirsiniz. Ürünler yurtiçi ve yurtdışından toplanıyormuş yani belki de elinizde tuttuğunuz çanta bir zamanlar Milano sokaklarında yürümüş bir hanımefendinin çantası olabilir :)

  Haftanın yedi günü 12:00'dan 20:00'a kadar açıklar, hem de yeni yerleri çok merkezi. Yolunuzu mutlaka düşürün...

  Adres:Cihangir Mh. Kazancı Yokuşu 26a Beyoğlu, 34433 Beyoğlu/İstanbul

  Instagram Adresleri

  Önceki Yazı
  İstanbul'un Sakin Durağı: Saklı Göl
  Sonraki Yazı
  Matcha Nedir/Yararları/Favori Duraklarım