• İstiklal Caddesi'nde Bir Gün

  İstiklal Caddesi'nde Bir Gün

  İstiklal Caddesi her geçen gün kötüye giderken inatla buradan vazgeçmiyorum. Zamanında birbirinden güzel mekanlara ev sahipliği yapan cadde şimdilerde küçük bir savaş müzesini andırıyor. Deyim yerindeyse taş taş üstünde kalmadı ve etrafta sizi mutlu edecek çok az şey var. İşte bu yazıda bizleri hala mutlu eden o güzel mekanları yazdım. Hadi başlayalım!

  Kahvaltı

  Güne Varuna Gezgin'de kahvaltı ile başlıyorum, manzarası "azıcık aradan boğaz" ama içerisi klasik Varuna, rengarenk ve bol seyahatli! Kahvaltı bence oldukça iyi, kişi başı 15liraya sınırsız çay ve epey seçenekli serpme kahvaltı güne başlamak için ideal. Kahvaltının benim için favorisi krep ve dut reçeli(reçeller mevsime göre değişiyor) ama ezmenin de hakkını yemeyeyim!

  Müze

  İstiklal Caddesi’ne gitmek için artık şahane bir nedenimiz var, kaçmak yok aksine eskiden bizim olan yemyeşil caddenin şimdi de yanında olalım. Üstelik  bu yeni yapıda müze, kütüphane ve Yapı Kredi Yayınlarının kitabevi bir arada. Bence caddenin en keyifli noktalarından! Vedat Nedim Tör Müzesi Galatasaray Lisesi'nin hemen yanında sizi bekliyor. Üstelik müzenin içinden caddeyi izlemek pek keyifli.

  Kahve

  Brezilya, Kolombiya, Honduras gibi farklı kahve çekirdeklerini deneyebileceğiniz Dose Coffee Treeware, haftanın her günü öğlen 11’den akşam 8’e kadar açık. Ortam loş, dekorasyon ne eksik ne fazla... Dışarıdaki birkaç masasına içerideki büyüklü küçüklü masalar eşlik ediyor. Yani kalabalık gruplarla giderseniz ve uzun masa boş olursa tadından yenmez. Kahveler çok lezzetli, fiyatlar oldukça uygun...

  Sinema

  Uzun zamandır ayakta kalmak için direnen Beyoğlu Sineması yenilenen salonları ile şimdi çok daha iyi durumda! Filminizi burada izleyerek tekelleşen sinema salonları karşısında ayakta durmaya çalışan Beyoğlu Sineması'na destek de verebilirsiniz.

  Yemek

  Balkon'u çok seviyorum. Sanki bu manzaraya bu kadar rahat haeket edebileceğim az yer var gibi. Yemekleri de oldukça lezzetli, etli mantarlı penne, pizza gino ve pizza capricciosa önerilerimden:) Özellikle gün batımında tercih etmelisiniz, kokteyllerinden de memnun kaldığımı belirteyim! 

   

  Önceki Yazı
  Han Karaköy