• İstanbul'un Sakin Durağı: Saklı Göl

  İstanbul'un Sakin Durağı: Saklı Göl

  Hem İstanbul'a yakın olsun hem de kafamızı dinleyecek kadar sakin... Bu iki isteği bir arada düşünmek biraz imkansız gelebilir... Ama Karamandere köyünün içindeki Saklı Göl, sakinliği, şehre yakınlığı, gün içinde tükettiğim lezzetli organik meyve-sebzelerle benden tam not aldı.

  Haftasonu kalabalığında pek de sakin olmayan, fakat haftaiçi kimseciklerin olmadığı yapay bir baraj gölü olan Saklı Göl, kafanızı dinlemek ve şehirden kaçmak için birebir. Açıkcası eğer haftasonu gitmekte inat ederseniz yeşilin, doğal hayatın, temiz havanın yanında fotoğraf çekilmek için taa buralara kadar gelmiş geline, damada ve birçok İstanbulluya doyabilirsiniz. Saklı Göl'e arabanızla gelecekseniz Karamandere köyü'nde durup taze meyve-sebze, süt, yoğurt gibi şehir de kolay kolay bulamayacağımız lezzetlerden almayı unutmayın. Fakat özel aracınızla değil de toplu taşıma ile gelecekseniz ne yazık ki otobüsleri Şile merkeze kadar kullanabileceksiniz, yolun kalanını taksiyle devam etme zorunluluğunuz var.

  Saklı Göl'de bulunan işletmeyi pek sevemedim, açıkcası çok zorunda kalmadıkça mekana oturmamakta fayda var. Çünkü fiyat-lezzet performansı 0'ın altında. Zaten Saklı Göl'ün benden tam not almasının nedeni de işletmeden uzakta bulunan küçük piknik alanlarının daha ferah ve temiz olması. Olur da yolunuz düşerse etrafı gezdikten sonra girişten 200-300 metre uzaktaki piknik alanında çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

  Dipnot:Adres: 34980 Şile/İstanbul

   

  Önceki Yazı
  Klasik İngiliz Kahvaltısı
  Sonraki Yazı
  Madam Mare Vintage