• İş Bankası Müzesi

  İş Bankası Müzesi

  Türkiye İş Bankası Müzesi, Banka'nın 26 Ağustos 1924 yılında kuruluşundan bugüne dek pek çok tarihi parçaya ev sahipliği yapan müzede, eski reklamları, atm'leri, paraları incelemek çok keyifli !

  Atatürk'ün emri ile kurulan ve Cumhuriyeti'nin ilk bankası olan İş Bankası'nın geçmişten günümüze gelişimini, o tarihteki Türkiye halkının durumunu ve binanın şahane mimarisini de görme fırsatınız oluyor.

  Müze, " Tüm İş Bankalıların anılarını ortak bir mekanda toplamak müzemizin başlıca amaçlarıdır." gayesiyle gerçekten de pek çok İş Bankalının anılarını gözler önüne seriyor... Müzeyi gezerken 10 yıl boyunca orada çalışıp, veznelerde günlerini geçiren yaşlı bir amcayla tanışma fırsatımız olmuştu. Yıllarını verdiği veznede bu kez fotoğraf çekiliyor ve burada yaşadıklarını heyecanla anlatıyordu.

  Özellikle kasa bölümüne inip de şimdilerde telefonda bir tıkla hallettiğimiz bankacılık işlemlerimizin eski halini mutlaka görün ! 

  Müzeyi,  Pazartesi günleri, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ve 1 Ocak günü hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz gezebilirsiniz.

  Dipnot: Adres: Hobyar Mahallesi,Bankacılar Caddesi,no:2, Bahçekapı Eminönü 

  Dipnot2: Telefon: +212 511 13 31 

  Önceki Yazı
  Jacqueline Cookies
  Sonraki Yazı
  Klasik İngiliz Kahvaltısı