• Han Karaköy

  Han Karaköy

  Karaköy'ün kalabalık mekanlarından sıkılınca yeni yerleri keşfetmek için kolları sıvadım. Han Karaköy'ün lokasyonu çok merkezi, öyle ki  instagram'daki meşhur balkonundan Karaköy'ün o rengarenk sokağını doya doya izleyebiliyorsunuz.

  Mekanın kahveleri konusunda uzun uzun konuşmayacağım, standart lezzetler. Fakat tatlı menüsü için uzun uzun konuşmaya değer diye düşünüyorum. Tüm bunların yanında şimdilik tek tuzlu olan kabaklı kiş var ki akıllara zarar!

  Güne, bahsettiğim kabaklı kiş ve lezzeti tam yerinde bir filte kahve ile başlıyorum. Özellikle sabahları ortam daha da keyifli, mumlar yanıyor, müzik gayet iyi ve tarihi hanın atmosferi sizi içine çekiyor, ayrı bir keyif veriyor. Kiş, resmen her katmanıyla lezzetini artırıyor özellikle karamelize soğanın kabakla bu kadar yakışacağını hiç düşünmezdim!

  Kurabiye'yi ne kadar sevdiğimi az çok biliyorsunuz, ben daha yoğun kurabiyelerden yanayım ve süt ile servis edilen beyaz çikolatalı cranberry cookie buranın en gözde lezzetlerinden olmaya aday. Bence soğuk kış günlerinde mekana uğrarsanız denemeniz gereken en önemli tatlılardan biri bu lezzetli kurabiye. Zaten beyaz çikolata varsa gerisi bir tefarruat değil mi?:)

  Yumurtasız, pişmeyen, köpük köpük kreması ile "gerçek" limona doyduğum limonlu cheesecake, şehrin en iyilerinden! Bir ara cheesecake'e takmıştım, her mekanda ısrarla deniyordum. İşte bu deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki Han'ın limonlu cheseecake'i büyük bir şansı hakediyor:) Yanında da soğuklarla baş etmemiz için birebir olan nar çiçeği çayını denedim, içerisindeki o hafif ekşi tat limonlu cheesecake'e çok yakıştı.

  Ben de herkes gibi çikolatanın cazibesine dayanamıyorum ve brownieye bayılıyorum! Fakat en sevdiklerim çoğunlukla daha yoğun, ıslak kekler oluyor. Buranın browniesi tam bana göre! üzerindeki oreolar için artı bir şey dememe gerek yok sanırım?:) bu lezzetl özellikle sert bir filtre kahve ile şahane gidiyor.

   

   

  Han Karaköy'e nazik daveti için teşekkür ederim.

  Önceki Yazı
  Matcha Nedir/Yararları/Favori Duraklarım
  Sonraki Yazı
  İstiklal Caddesi'nde Bir Gün