• Favori Youtube Kanallarım

  Favori Youtube Kanallarım

  Evdeki televizyonu o kadar uzun zamandır açmıyormuşuz ki birkaç hafta önce açmayı deneyince bozulduğunu fark ettik... Peki bir zamanlar saat 7 çizgifilm kuşağından akşam dizilerine kadar pür dikkat seyrettiğimiz televizyonun yerini ne aldı? 

  Kendi adıma söylemeliyim ki Youtube'u açmadan kahvaltı ettiğim gün sayısı epey azdır, farklı içerikleri tek bir platformda izleyebilmek ve televizyona göre kısmen daha az olan reklamlar bu mecrayı daha da çekici hale getiriyor.

  Bu kadar zaman geçirince neden Youtube'da severek izlediğim kanalların listesini yapmayayım dedim. Belki sizin için de yeni ve farklı alternatifler olur.

  1-) Vogue

  Özellikle, Beauty Secrets videoları favorim! takip ettiğimiz süpermodellerin sabah rutinlerini izlemek nedense bana inanılmaz bir haz veriyor. Vogue setleri,fashion week'ler, ünlülerle soru cevaplar da izlemeyi sevdiğim diğer videolar. Özellikle video sürelerinin kısa olması ve içeriklerin doluluğu kanalın diğer artıları.

  kanal için tık tık!

  2-)Trash is for Tossers

  2012 yılından bu yana çöpleriyle çevreye zarar vermeyen, kurduğu Simple.co'nun CEO'su olan Lauren Singer ve ufkunuzu açan kanalı. Diğer kanalların aksine sizi tüketime değil de üretime,daha az tüketmeye ve doğaya zarar vermemeye çağıran Singer, kendisi için "Ben bu yaşama inançlarım doğrultusunda başladım ve kimsenin de hayat tarzına müdahale edemem diyor ve ekliyor umarım insanlar da kendi tercih ve duyarlılıkları ile bu yola baş koyabilirler." "Kim olduğunun önemi yok sadece bir kere ürettiğin çöp miktarını azalttın mı gerisi gelir" diyor. "Sadece başla!" 

  kanal linki için tık tık!

  3-) Glossier

  Of Glossier sana bayılıyorum ama resmen aşkımız farklı kıtalara ait. Amerika dışına satışı olmayan markanın Youtube kanalı tıpkı paketlemeleri gibi minimal, pastel ve ayyhhh şahane. özellikle  #GetReadyWithMe videolarınna bayılıyorum! SESİMİ DUY GLOSSİER, BENİ ARA!

  kanal linki için tık tık!

  4-) Cansu Dengey

  Video izlerken karşı tarafın mimikleri, seçtiği kelimeler, belki dekorasyonu bile ne kadar samimi olursa bir sonraki videosunu da izlemem o kadar artıyor (hmm baya iyi analiz) Cansu Dengey'in anlattığı ürünler için "Acaba doğru mudur, güvensem mi?" diye asla düşünmüyorsunuz çünkü o ürünleri en dip noktasına kadar, aklınızda soru işareti kalmaması için her şeyiyle açıklıyor. Bence kendisi çok da zevkli, belki de bu nedenle çok seviyorum kanalını.(bir de müzik zevki kalp ben) En yararlı videoları için Bitenler listesine göz atmayı unutmayın!

  kanal linki için tık tık!

  5-) Elvinimin

  Motivasyona ihtiyacınız varsa bu kanal size baya iyi gelecek! Kanalı, yoga videoları sayesinde keşfettim, sağlıklı tarifleri, beslenme rutinleri ve dünyanın her yerinden yüklediği vlogları da şahane. Elvin'in enerjisinden mi bilmiyorum ama sağlıklı yaşama daha bir sıcak bakmaya başlıyorsunuz. 

  kanal linki için tık tık!

  Önceki Yazı
  Neleri Sevdim? Ocak 2017
  Sonraki Yazı
  Beraber Keşfedelim: @birseyleryapiyorum