• Favori Seyahat Youtube Kanallarım!

  Favori Seyahat Youtube Kanallarım!

  Artan sıcaklar, şehir dışına çıkamadığımız günler ve bilgisayar başında geçirilen saatler! Gün içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz platformlardan olan Youtube'da küçük bi' seyahat kanalları dosyası açıyoruuuuuuuuuuum açtım! Hadi beraber favori seyahat kanallarıma bakalım;

  1- Interrail Türkiye

  Listemin ilk sırasına pek çok kişi gibi benim de Interrail ve "sırt çantalı gezgin" kavramlarıyla tanışmamı sağlayan Interrail Türkiye'yi koyuyorum. Bu kanalda İnterrail, vize almak, sırt çantası, trenle yolculuk gibi seyahatleriniz için aklınıza gelen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz.Bestami bizleri çok iyi tanıdığından aklımıza takılacak her soruyu Bilal'e anlatır gibi ince ince anlatıyor. E o zaman siz de buradan bir göz atın!

  2- Ilgın Özgan

  Ilgın'la daha önce çok keyifli bir söyleşi yapmıştık, okumak isterseniz buraya linkini bırakıyorum. Kendisi Viyana'da okuyor ve Youtube kanalı için pek çok farklı içerikte videolar oluşturuyor. Ama benim favorim tabii ki seyahat videoları! özellikle şehrin lokal mekanlarına gitmesi ve en denemeniz gereken noktalardan mutlaka bahsetmesi en sevdiğim noktalar!

  3- Aslı Kızmaz

  Aslı'nın enerjisine hayranım! Aslı Tatile Çıksın videoları favorim, görüntü kalitesi, editler şahane üstelik bir de ekibe tatlı Naz'ın katılmasıyla bu yazki vlogla daha da eğlenceli olacaktır. link için tık tık!

  4- Hazzist

  Hazal'ın kanalı hem İstanbul'dan hem de yurtdışından pek çok alternatifle dolu. Semtleri keşfettiği ve İstanbul'un en keyifli duraklarını bizlerle buluşturduğu videoları favorim. Ama şunu da belirtmeliyim ki Hazal, gezdiği şehirlerle ilgili en önemli noktaları, gitmeniz gereken mekanları, müzeleri ince ince anlatıyor. Yani tam seyahatlerden önce açıp izleyip bol bol not almalık bu videolar!

  5- Journavel

  Neşem'in seyahat yazıları benim için hep çok iyi rehberler olmuştur. Şimdi yeni yeni youtube'a da geliyor. Mesela Rodos'ta 3 gün videosu Neşem'in enerjisini ve seyahat aşkını anlamamız için yeterli! bence ön koltuklardan yerinizi kapın, bu kanalda çok iyi videolar izlemeye devam edeceğiz.

  Önceki Yazı
  Neleri Sevdim? Haziran 2017
  Sonraki Yazı
  Neleri Sevdim? Temmuz 2017