• Eskişehir Durakları: 78 Coffee & Director's Cup

  Eskişehir Durakları: 78 Coffee & Director's Cup

  Bir Eskişehir seyahatim daha kısa zamanda çok yer gezmek istediğim için km'lerce yürüyerek geçti. Toplu taşıma kullanmadan şehri yürüyerek ve bisikletle gezmek o kadar güzel ki İstanbul'dan sonra buranın Türkiye'de olduğuna inanmak epey güç oluyor. bir kere BİSİKLET YOLLARI VAR daha ne olsun?

  Neyse, yine konudan sapmaya başlıyorum sanırım. Bugün Eskişehir'den çok sevdiğim iki mekan yazacağım, oralara yolunuz düşerse bu mekanlara da uğrayıp çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  78 Coffee

  Eskişehir'e ( sanırım bu yazıda yaklaşık 8523 kere Eskişehir diyeceğim şimdiden hazır olun) saat sabah 5'te indiğim için sokaklarda kimseler (kuşlar,kediler falan dahil) yokken bol bol dolaştım, saat normalleşince kahvaltımızı yapıp kahve içmek için buraya geçtik. İddia ediyorum İstanbul'da bu kadar güzel, çalışanları samimi, sürekli sizi ve içeceğinizi kesmeyen, kahvesi lezzetli ve dekorasyonu güzel az mekan var. 3 kişi olduğumuz için filtre kahve,latte,sıcak çikolata seçeneklerini deneyebildik. Sıcak çikolata standarttı gereksiz yere övmeyeyim fakat kahveler gerçekten çok iyi. Bir de görüğüm kadarıyla Eskişehir'de bu tür kahveciler çok yok o yüzden bulunmayacak nimet açıkcası. İçtiğiniz kahveleri çok beğenirseniz diye kahve çekirdeklerini de satıyorlar ayrıca hediyelik kupa, bez çanta vs. seçenekleri de mevcut. Bence 78 Coffee bulunduğu şehrin standartlarını gerçekten zorlamış, yolunuz buralara düşerse uğramanızda fayda var. Uğramadan önce internet sitelerinden kahve siparişinizi verbeilip gittiğinizde hazır kahvenizi de içebiliyormuşsunuz bonus bilgi olsun.

  Adres: Cumhuriye Mh. Cengiz Topel Cd. No:84/D Tepebaşı

  Director's Cup

  İtiraf ediyorum birer porsiyon lokma(Eskişehir'de epey sevilen bi yemekmiş) yedikten sonra buraya gidip sağlıklı yiyecekler yememiz şahaneydi tam Matsu'ya yakışır bir hareket. Fotoğraflardan burayı çok küçük sanıp "ben bunalırım çok oturamam burada" diye düşünmüştüm ama tam tersi çok mantıklı döşenmiş, içerisi büyük değil ama aydınlık ve masalar birbirine yapışık olmadığı için rahatça hareket ve sohbet edebiliyorsunuz. Gelelim ne denedim? Buranın frozen yoğurdunu denemeden gelmeyin. Çok ani oldu dimi? Ama öyle, hem fiyatlar İstanbul'a göre daha normal olduğundan bir frozen yoğurda saçma hesaplar gelmiyor hem de gerçekten başarılılar! ayrıca menüde çok sağlıklı başka alternatifler de mevcut, kahvaltıyı burda yapmak da mantıklı yani. Bir de kahve içmiştim şimdi aklıma geldi standart bir filtre kahve, lezzetliydi.

  Yine Eskişehir'de pek karşılaşmadığım standartlarda bir mekan. Ben çok sevdim çünkü müzikler ve çalışanların güler yüzlerinden de memnun kaldım, daha ne olsun?:) 

  Adres:Arifiye Mahallesi, Okullar Sk. 2-4, 26010 Odunpazarı

  Önceki Yazı
  24 Saatte Belgrad Rehberi
  Sonraki Yazı
  Mini Trabzon Rehberi