Detaylar

Detaylar

Detaylar

Detaylar

Detaylar

 • Umut Tüneli

  Umut Tüneli

  Saraybosna'da tanıştığımız bir arkadaşımızın arabasıyla ulaştığımız fakat şehir merkezinden de 3 numaralı tramvaylarla gidebileceğiniz, gözlerinize inanamayacağınız belki de savaşın ne kadar da yakınımızda olduğunu bir kez daha hatırlayacağınız Umut Tüneli, gördüğüm en ilginç müzelerdendi.

 • Şehir Turu : Manastır

  Şehir Turu : Manastır

  Bitola olarak bilinen, Balkan türkülerinden alışkın olduğumuz, bir şehir ne kadar naif olabilirse o kadar naif olan, gece 2-3'te sokaklarında oturup tren saatimizi beklerken yanımıza gelip "aç mısınız? üşüyor musunuz?" diye soracak kadar iyi kalpli insanlarla dolu minicik bir şehir Manastır.

 • Gülümsemeye dair şaşırtıcı gerçekler: Hangi gülümseme ne anlama geliyor?

  Gülümsemeye dair şaşırtıcı gerçekler: Hangi gülümseme ne anlama geliyor?

  Vücut dili kullanımının en belirgin özelliklerinden olan gülümsemenin farklı çeşitleri, altında farklı anlamlar barındırıyor. Tıpkı hissederek gülümsemenin ve mutlu olmadığımız halde gülümsemenin karşımızdaki kişiler tarafından hissedilebiliyor olması gibi, nasıl güldüğümüzün de karşımızdaki kişiler tarafından algılanış biçimi farklılıklar gösterebiliyor.

 • En Sevdiğim Tasarım Markaları !

  En Sevdiğim Tasarım Markaları !

  Genel olarak, kendi hayal gücünden bir şeyler yaratabilen insanlara bayılıyorum. İster kıyafet olsun ister takı... Belki güzel bir defter ya da kartpostal... Bu yazıda, en çok sevdiğim 5 tasarım markasını derledim! (Yazarken bir kez daha özgünlük ve yaratıcılıklarına hayran kaldım.)

 • Şehir Turu : Ohrid

  Şehir Turu : Ohrid

  Ohrid, Makedonya'nın güneyinde bulunan, pek çok cami, kilise ve hisara ev sahipliği yapan, yaklaşık 60.000 nüfuslu şirin bir şehir. 

 • Solera Winery

  Solera Winery

  Tomtom'dan aşağıya inerken sağ tarafta kalan şirin bir şarap evi Solera. İçerisi küçücük, masalar 2şer-4er kişilik, İstiklal Caddesi'nin kalabalığından, kargaşından uzak, sessiz sakin bir yer. İster yemek yeyin ister şarap deneyin...